Skocz do głównej zawartości

Wyszukiwarka

Kategoria: Harmonogram odbioru odpadów

Ogłoszono przez Marcin Banach

O G Ł O S Z E N I E – O D P A D Y W I E L K O G A B A R Y T O W E

 

O G Ł O S Z E N I E  –  O D P A D Y    W I E L K O G A B A R Y T O W E

 

Urząd Gminy Mrągowo informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu  naszej Gminy odbędzie się  w dniach 09-10.10.2019 r i 23-24.10.2019 r.

 Mieszkańcy chcący oddać wymienione wyżej rodzaje odpadów proszeni są o zgłaszanie tego faktu do Urzędu Gminy Mrągowo  osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 89 741 29 24 lub do sołtysa wsi w nieprzekraczalnym terminie do dnia 07 października 2019 r. Odbiory będą odbywać się w podanych wyżej dniach od godziny 700. Przeznaczone do oddania odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawić przed dniem odbioru w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na nieruchomości.

 

09 X 2019 r

Środa

Probark, Nowy Probark, Kosewo, Kosewo Górne, Kucze, Zawada, Czerwonki, Tymnikowo, Młynowo, Pełkowo, Piotrówka, Poręby,           Troszczykowo, Wola Muntowska, Śniadowo, Miejski Las, Bagienice, Bagienice Małe,  Nowe Bagienice, Joachimowo

10 X 2019 r

Czwartek

Popowo, Szestno, Wymysły,  Rydwągi, Ruska Wieś, Nikutowo, Wierzbowo, Krzywe, Wólka Baranowska, Krzesowo, Marcinkowo

23 X 2019 r

Środa

Wyszembork, Biestrzykowo, Boża Wólka, Witomin, Małe Boże, Brodzikowo, Boże, Szczerzbowo, Budziska, Gronowo, Palestyna

Muntowo, Zalec, Użranki, Notyst Mały, Notyst Dolny, Notyst Wielki, Mierzejewo, Sądry

      24 X 2019 r

Czwartek

Karwie, Głazowo, Dobroszewo, Gwiazdowo, Grabowo, Wólka Bagnowska

Gązwa, Stamka, Lasowiec, Polska Wieś, Kiersztanowo, Lembruk

 

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach. Do tej grupy odpadów zaliczamy najczęściej stare meble: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, pierzyny, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów. Cała lista jest znacznie dłuższa i nie sposób w jednym miejscu wymienić wszystkie przedmioty zaliczające się do tej grupy.                                                           

Czego nie zaliczamy do odpadów wielkogabarytowych? 

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi, folie ogrodowe.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: stare telewizory, lodówki, kuchenki, pralki i inne urządzenia i sprzęty gospodarstwa domowego  zasilane elektrycznie  tzw. duże i małe AGD.

 

Załączniki: