Skocz do głównej zawartości

Wyszukiwarka

Kategoria: Harmonogram odbioru odpadów

Ogłoszono przez Marcin Banach

Pojęcie odpadów wielkogabarytowych

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach. Do tej grupy odpadów zaliczamy najczęściej stare meble: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, pierzyny, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów. Cała lista jest znacznie dłuższa i nie sposób w jednym miejscu wymienić wszystkie przedmioty zaliczające się do tej grupy.

Czego nie zaliczamy do odpadów wielkogabarytowych? 

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi, folie ogrodowe.

 

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: stare telewizory, lodówki, kuchenki, pralki i inne urządzenia i sprzęty gospodarstwa domowego  zasilane elektrycznie  tzw. duże i małe AGD.

 

 

Załączniki: