Wersja obowiązująca z dnia

w sprawie przyjęcia rocznego programu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie-użytecznych w roku 2011

Informacje dodatkowe:

RADA GMINY MRĄGOWO,

uchwala, co następuje:

§ 1

Zatwierdza się roczny plan potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych na terenie Gminy Mrągowo na rok 2011, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.
§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Mrągowo.
§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy.
Przewodniczący Rady Gminy
Sławomir Olender
 
Uzasadnienie
do Uchwały Nr IV/32/11
Rady Gminy Mrągowo
z dnia 23 lutego 2011r.

w sprawie przyjęcia rocznego programu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie-użytecznych w roku 2011

Zgodnie z art. 73a ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy na wniosek gminy starosta może skierować osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku, korzystającą ze świadczeń pomocy społecznej do wykonywania prac społecznie użytecznych na rzecz gminy w miejscu zamieszkania lub pobytu w wymiarze 10 godzin tygodniowo.
Bezrobotnemu nieposiadającemu prawa do zasiłku przysługuje świadczenie
w wysokości nie niższej niż 7,10 zł za każdą godzinę wykonywania prac społecznie użytecznych, refundowane gminie przez starostę ze środków Funduszu Pracy
w wysokości do 60% minimalnej kwoty świadczenia przysługującego bezrobotnemu.
Szczegółowy sposób i tryb organizowania prac społecznie użytecznych jest określony
w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005r. (Dz.U. Nr 210 poz. 1745). Zgodnie z § 2 w/w rozporządzenia gmina sporządza roczny plan potrzeb
w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych i przesyła go do Starosty i kierownika ośrodka pomocy społecznej, właściwych miejscowo dla danej gminy.
Na podstawie planu między gminą i Starostą podpisywane jest stosowne porozumienie,
a następnie kierownik ośrodka pomocy społecznej sporządza listę bezrobotnych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, którzy mogą zostać skierowani
do wykonywania prac społecznie-użytecznych.
Koszt realizacji prac społecznie użytecznych w 2011 r. wyniesie 17.040,-zł, z czego:
a/ koszty obciążające gminę: 6.816zł
b/ wysokość zakładanej refundacji ze środków Funduszu Pracy, w okresie objętym wnioskiem – 10.224zł
W związku z powyższym podjęcie uchwały jest uzasadnione.
Wójt Gminy Mrągowo
Jerzy Krasiński
 

Załączniki

Załączniki