Wersja obowiązująca z dnia

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Mrągowie Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Plakat dzień otwarty

Plaktat nabór do szkoły muzycznej

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Termin składania dokumentów:  12 maja 2023 r.
Terminy badania przydatności to: 13 maja 2023 r. (sobota) i 20 maja 2023 r. (sobota)
Wnioski rekrutacyjne wraz z zaświadczeniem lekarskim należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną do dnia 12.05.2023 r. na adres: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, ul. Roosevelta 29, 11-700 Mrągowo

O przyjęcie do:
- klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 lat albo 6 lat w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust. 1 i 2 ustawy – Prawo Oświatowe, oraz nie więcej niż 10 lat,
- klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

 

Dodatkowe informacje
Informacje o szkole: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Mrągowie jest publiczną szkołą artystyczną. Organem prowadzącym jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej.

Szkoła prowadzi kształcenie artystyczne w zakresie gry na wybranym instrumencie oraz przedmiotów ogólnomuzycznych.

Uczniowie kształcą się pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej na następujących instrumentach: akordeon, fortepian, organy, perkusja, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, sakshorn

Kształcenie jest nieodpłatne (dla obywateli Polski), odbywa się w dwóch cyklach: 6 - letni dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz 4 - letni dla dzieci w wieku 8-16 lat.

Rozkład zajęć: zajęcia indywidualne instrument główny -2 razy w tygodniu, zajęcia grupowe (1 lub 2 razy w tygodniu):

Badanie predyspozycji dziecka
Wszyscy kandydaci badani są przez komisję rekrutacyjną w oparciu o specjalnie przygotowany test. Polega on na ustnym sprawdzeniu predyspozycji słuchowych, pamięciowych, poczucia rytmu, ogólnej wrażliwości muzycznej oraz ocenie przydatności do gry na danym (wybranym lub wskazanym) instrumencie. Wskazane jest przygotowanie krótkiej piosenki (w języku polskim) przez wszystkich kandydatów zdających do szkoły.

Terminy oraz wymagane dokumenty
Terminy badania przydatności to: 13.05.2023 r. (sobota) i 20.05.2023 r. (sobota) - kandydaci zostaną umówieni indywidualnie na konkretną godzinę.
W wyjątkowych sytuacjach szkoła dopuszcza zorganizowane kolejnego-rezerwowego terminu badania przydatności.

Rodzice kandydata zobowiązani są do wypełnienia oraz złożenia oryginału kwestionariusza do dnia rozpoczęcia rekrutacji (dostępny do pobrania).
Warunkiem przystąpienia kandydata do badania predyspozycji jest dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do nauki gry na instrumencie.

Ostateczną decyzję o przyjęciu kandydata podejmuje dyrektor szkoły, po zapoznaniu się z wynikami opracowanymi przez komisję rekrutacyjną.

Wyniki rekrutacji: Dzień 5 sierpnia 2023 r. został ustalony jako ostateczny termin ogłoszenia list osób przyjętych i nieprzyjętych.