O G Ł O S Z E N I E – O D P A D Y W I E L K O G A B A R Y T O W E Urząd Gminy Mrągowo informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu naszej Gminy odbędzie się w dniach 30.03-31.03.2021r. i 21.04-22.04.2021r.

Polityka cookies

Używamy pliki cookies do celów statystycznych i poprawnego działania strony.

Skoczek

Skocz do Wyszukiwarki Skocz do Menu Głównego Skocz do Głównej Zawartości
herb Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy Mrągowo
Harmonogram odbioru odpadów
Wersja z dnia

O G Ł O S Z E N I E – O D P A D Y W I E L K O G A B A R Y T O W E Urząd Gminy Mrągowo informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu naszej Gminy odbędzie się w dniach 30.03-31.03.2021r. i 21.04-22.04.2021r.

 

O G Ł O S Z E N I E – O D P A D Y W I E L K O G A B A R Y T O W E

 

Urząd Gminy Mrągowo informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu naszej Gminy odbędzie się w dniach 30.03-31.03.2021 r. i 21.04-22.04.2021r. Mieszkańcy chcący oddać wymienione wyżej rodzaje odpadów proszeni są o zgłaszanie tego faktu do Urzędu Gminy Mrągowo osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 89 741 29 24 lub do sołtysa wsi w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 marca 2021 r. Odbiory będą odbywać się w podanych wyżej dniach. Przeznaczone do oddania odpady należy wystawić w dniu wywozu najpóźniej do godz. 6.00 rano lub w dniu poprzedzającym wywóz w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na nieruchomości. W przypadku nieruchomości wielolokalowych (bloki) odpady wielkogabarytowe należy pozostawić przy miejscu ustawienia pojemników do zbiórki odpadów komunalnych.

30.III.2021 r.

Wtorek

Karwie, Głazowo, Dobroszewo, Gwiazdowo, Grabowo, Wólka Bagnowska

Gązwa, Stamka, Lasowiec, Polska Wieś, Kiersztanowo, Lembruk

31.III.2021 r.

Środa

Wyszembork, Biestrzykowo, Boża Wólka, Witomin, Małe Boże, Brodzikowo, Boże, Szczerzbowo, Budziska, Gronowo, Palestyna

Muntowo, Zalec, Użranki, Notyst Mały, Notyst Dolny, Notyst Wielki, Mierzejewo, Sądry

21.IV.2021 r.

Środa

Probark, Nowy Probark, Kosewo, Kosewo Górne, Kucze, Zawada, Czerwonki, Tymnikowo, Młynowo, Pełkowo, Piotrówka, Poręby, Troszczykowo, Wola Muntowska, Śniadowo, Miejski Las, Bagienice, Bagienice Małe, Nowe Bagienice, Joachimowo

22.IV.2021 r.

Czwartek

Popowo, Szestno, Wymysły, Rydwągi, Ruska Wieś, Nikutowo, Wierzbowo, Krzywe, Wólka Baranowska, Krzesowo, Marcinkowo

 

 

CO ZALICZAMY DO ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNIEGO, ODBIERANYCH W FORMIE WYSTAWKI:

ODPADY WIELKOGABARYTOWE:

 • MEBLE - stoły, szafy (szafki), krzesła, półki, sofy, dywany, chodniki, wycieraczki, materace, wykładziny podłogowe, linoleum, suszarki do bielizny, duże żyrandole, sztuczne choinki, duże lustra.
 • OPONY - od samochodów osobowych, rowerów, taczek, motocykli ( max 4 szt. do odbioru)
 • WÓZKI DZIECIĘCE, ZABAWKI DUŻYCH ROZMIARÓW.
 • MEBLE OGRODOWE – stoły, krzesła, stojaki, parasole, itp.

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY:

 • WIELKGABARYTOWE URZĄDZENIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, kuchenki gazowe i elektryczne.
 • MAŁOGABARYTOWE URZĄDZENIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO: odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, suszarki do włosów, maszynki elektryczne itp.
 • SPRZĘT TELEINFORMACYJNY I TELEKOMUNIKACYJNY: komputery, laptopy (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), kalkulatory kieszonkowe i biurowe, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, telefony, sprzęt drukujący, kopiujący, konsole do gier itp.
 • SPRZĘT AUDIOWIZUALNY: odbiorniki radiowe, telewizyjne, kamery wideo, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku.
 • NARZĘDZIA ELEKTRYCZNE I ELEKTRONICZNE: wiertarki, piły, maszyny do szycia itp.

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY musi być kompletny (np.: lodówka nie może być bez agregatu, telewizor musi mieć kineskop oraz elektronikę), ale nie musi być sprawny.

DO ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH NIE ZALICZA SIĘ:

 • ODPADY OGRODOWE (trawa, liście, gałęzie, korzenie, folie do uszczelniania np.: basenów, oczek wodnych, folie szklarniowe), odpady niebezpieczne, drobne odpady komunalne
 • ODPADY REMONTOWE - płytki (terakota, glazura), materiały izolacyjne takie jak styropian, papa, eternit, wata szklana, dachówki, blachodachówki, wszelkiego rodzaju szkło okienne, gruz, pustaki, cegły, płyty gipsowo-kartonowe, rynny - metalowe i plastikowe, rury - kanalizacyjne, ciepłownicze, kostka brukowa, opakowania po cemencie, kleju, opakowania po piankach montażowych, klejach, panele elewacyjne, ścienne i podłogowe, elementy ogrodzenia.
 • CZĘŚCI SAMOCHODOWE – zderzaki, szkło samochodowe, reflektory, elementy karoserii, fotele, itp.
 • ARMATURA SANITARNA - baterie, umywalki, zlewozmywaki, muszle klozetowe, wanny, brodziki, bidety, spłuczki, grzejniki.
 • STOLARKA BUDOWLANA - deski drewniane, belki, panele, ramy okienne drewniane, plastikowe, rolety, drzwi.
 • NIEBEZPIECZNE – np. puszki po farbach, beczki po olejach, chemikaliach, smole, rozpuszczalniki (np. rozcieńczalniki, benzyna lakowa, benzyna ekstrakcyjna), środki ochrony roślin, lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (np. świetlówki, jarzeniówki, termometry), farby, tusze, kleje, żywice nie zawierające substancji niebezpiecznych, leki (wyłączając leki cytostatyczne i cytotoksyczne oraz igły, strzykawki, opatrunki, aerozole), baterie i akumulatory ołowiowe, niklowo-kadmowe, zawierające rtęć oraz inne, tonery i kartridże, oleje inne niż spożywcze.

Załączniki